Otse põhisisu juurde

Astrid tegudele

Astrid on minu meelest väga head lilled. Juba üle nädala on mul laual ja ikka näevad veel enam-vähem normaalsed nupsud välja.
See, et ma olen vabaaine punktide täissaamise nimel usuteaduse ainete poole pöördunud, on ka igati normaalne. Jumalast huvitav on. Kas see "jumalast" siin nüüd kõige parem sõna oli, aga point on sama. Täna võtsin näiteks kolm kohustuslikku raamatut keltide kohta. Üsna hästi, kui ma ühte neist loen, aga ma üldse ei ütle, et mind ei huvitaks. Lihtsalt mulle ikka tundub veel, et teadus proovib lihtsa ja huvitava asja keeruliseks ajada. No mida on vaja hüpata, et sa tead poole rohkem võõrsõnu kui keskmine eestlane.
Kes üldse on keskmine eestlane? Kas mina olen? Praegu ilmselt veel mitte,varsti juba küll, kui kõrgharidus muutub sama tavaliseks kui keskharidus. Ma ei ole üldse kindel, et massiline kõrgharidus on hea. Kvantiteet hakkab lõpuks kvaliteeti mõjutama ma kardan. Kus nüüd hakkas juttu panema.Vait.
Tuleks tagasi usuteaduse juurde.Kui minu huvi selle vastu poleks nii ebapraktiline( st iialgi ei taha kirikupapiks), siis võiks sealt isegi midagi tulla. Mis puutub jumalasse, siis ma ei usu, et ta olemas on, aga saatuse rasvast sõrme olen küll sel nädalal mõnel korral tegutsemas näinud. Kuigi mulle tundub, et saatus on just see, mida inimene saatuseks pidada tahab. See on ju hea põhjendus, kui midagi halvasti või hästi läheb.Neh.
Pole ammu Ruja(t?) kuulanud, neil on üks säärane laul nagu "Rahu". Kui teil juhtub halb olema,siis kuulake, nii avarat ja lihtsat sügavust esindab ehk tänapäeval Jaan Tätte ainult veidi vähemtraagilises versioonis.
Meil kõigil on midagi vaja. Teeks nüüd õige selgeks, mis see on ja siis tegudele!

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Seriaalid 2019

Mingi kusagil 5 seriaali on siin, mida veel juurde tehakse. Tore. 
18. Clique Vaatasin, sest filmitud oli Edinburghis. Kaks hooaega olid mõlemad suht sünged. Palju tegelasi olid üliõpilased, aga polnud üldse lõbus ülikooliseriaal. Märksa tumedamad teemad.
17. Ordeal by innocence Agatha Christie' loo põhjal tehtud mitme tuntud näitlejaga miniseriaal. Otse igav polnud, aga küüsi närima ka ei pannud.
16. The Beautiful Lie Tänapäeva toodud Anna Karenina. Idee mõttes huvitav - oli põnev mõelda, milline Karenina aja asi millele tänapäeval vastaks (nt kui esialgne Anna tõugati seltskonna poolt ära, siis selle seriaali Anna sai meedialt nuuti jms). Samas mõni näitleja oli nagu halb.
15. Women in love D.H. Lawrence'i kahe raamatu põhjal. Täitsa naljakas vaadata. Kui raamatust lugedes ei tundu imelik, et inimesed vahepeal diipe monolooge peavad ega räägi üldse nagu tavalised inimesed, siis kusagil seriaalis reaalselt seda kuulda on harjumatu. (Ei võrdu halb.)
14. Breathless 1960ndad Londoni…