Otse põhisisu juurde

Kas teate

...kes oli Johan Kõpp? Laiuse koguduse õpetaja. Tartu Ülikooli õppejõud ja rektor. Hilisem EELK peapiiskop eksiilis. II maailmasõja eelses Eestis see, kes tugevalt pooldas usuõpetust üldhariduskoolides(mispoolest ma teda eriti tubliks meheks pean). Ta polnud muidugi ainuke, oli teisigi, mõni nimi tuttavam kui teine. Kõpp on ehk lihtsalt rohkem esile tõstetud.

Miks mina temast räägin, on see, et peale kõikide muude tänaste unede rääkisin ma ühes unenäos just Johan Kõpist. Mis on igati huvitav, sest viimati oli mul selle nimega tegemist ilmselt 25.jaanuaril 2006. Suhteliselt head alateadvuse sahtlid?

Mul on hea meel, et lumi sulab. Kui praegu käesolev tähendabki talve lõppu, siis mu meelest on talv sel aastal väga õige ja sobiva pikkusega olnud.

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Seriaalid 2019

Mingi kusagil 5 seriaali on siin, mida veel juurde tehakse. Tore. 
18. Clique Vaatasin, sest filmitud oli Edinburghis. Kaks hooaega olid mõlemad suht sünged. Palju tegelasi olid üliõpilased, aga polnud üldse lõbus ülikooliseriaal. Märksa tumedamad teemad.
17. Ordeal by innocence Agatha Christie' loo põhjal tehtud mitme tuntud näitlejaga miniseriaal. Otse igav polnud, aga küüsi närima ka ei pannud.
16. The Beautiful Lie Tänapäeva toodud Anna Karenina. Idee mõttes huvitav - oli põnev mõelda, milline Karenina aja asi millele tänapäeval vastaks (nt kui esialgne Anna tõugati seltskonna poolt ära, siis selle seriaali Anna sai meedialt nuuti jms). Samas mõni näitleja oli nagu halb.
15. Women in love D.H. Lawrence'i kahe raamatu põhjal. Täitsa naljakas vaadata. Kui raamatust lugedes ei tundu imelik, et inimesed vahepeal diipe monolooge peavad ega räägi üldse nagu tavalised inimesed, siis kusagil seriaalis reaalselt seda kuulda on harjumatu. (Ei võrdu halb.)
14. Breathless 1960ndad Londoni…