Otse põhisisu juurde

Veebruariteerajad

Pusa jälg

Teeservadest ja põlluveertest algavad salapärased lumele jäetud jäljeread. Need kuuluvad pusadele.
Võib rahus neid jälgi mööda minna ja vaadata, mida pusad teinud on. Ega pusad pahanda, kui mööda nende jälgi käia. Nemad teevad juba kusagil uusi jälgi.
Jäljed võivad jutustada, kas pusa on jooksnud või kõndinud. Ja sedagi, kas pusa on olnud üksi või on pusasid olnud kaks.
Kui juba jälgedega päris tuttavaks saad, siis oskad neist välja lugeda, kas pusajälgi on teinud vares, orav või hoopis kassi kauge sugulane ilves.
Juhani Püttsepp. 49 aastaaega.

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Seriaalid 2019

Mingi kusagil 5 seriaali on siin, mida veel juurde tehakse. Tore. 
18. Clique Vaatasin, sest filmitud oli Edinburghis. Kaks hooaega olid mõlemad suht sünged. Palju tegelasi olid üliõpilased, aga polnud üldse lõbus ülikooliseriaal. Märksa tumedamad teemad.
17. Ordeal by innocence Agatha Christie' loo põhjal tehtud mitme tuntud näitlejaga miniseriaal. Otse igav polnud, aga küüsi närima ka ei pannud.
16. The Beautiful Lie Tänapäeva toodud Anna Karenina. Idee mõttes huvitav - oli põnev mõelda, milline Karenina aja asi millele tänapäeval vastaks (nt kui esialgne Anna tõugati seltskonna poolt ära, siis selle seriaali Anna sai meedialt nuuti jms). Samas mõni näitleja oli nagu halb.
15. Women in love D.H. Lawrence'i kahe raamatu põhjal. Täitsa naljakas vaadata. Kui raamatust lugedes ei tundu imelik, et inimesed vahepeal diipe monolooge peavad ega räägi üldse nagu tavalised inimesed, siis kusagil seriaalis reaalselt seda kuulda on harjumatu. (Ei võrdu halb.)
14. Breathless 1960ndad Londoni…