Otse põhisisu juurde

Mis on vahva tunne?

Kui laps võtab oma pisikeste sõrmedega sinu sõrme ümbert kinni ja vaatab sulle otsa sellise näoga nagu sina oleksid maailma kõige huvitavam avastus. Tema jaoks sa võib-olla oledki. Iga päev uuel moel. Tahaks natukeseks ajaks lapsena asju näha, näiteks näha esimest korda elus roheliseks läinud puid. Kuidas oleks? Roheline? Nii roheline, et iga päev võiks uuesti vaadata ja vaadata ja lõplikult ikka mitte näha. Ära näha.
Igal kevadel uuesti vaadata ja korraks tunda, et oledki laps, vaimustusest kilkav ja paljajalu mööda õue jooksev. Õhtul märkab ema, et kevade soe päike on sinu põsenukid natuke punaseks teinud, ja naeratab vaikselt, sulle mööda minnes pai tehes. Paipai kõigile, kes punaseid nukke ootavad:)
Üks luuletus(ja laul) meenus.Ilus.

Lävel

Veel olen laps, kes päiksekiiri püüab
ja virveid veel.
Mind tuulehoogki nimepidi hüüab
nii tihti veel.

Veel olen laps, kel, nähes lepalindu
kõik meelest kaob,
pihk haarab õhku, silmad täis on
indu ja süda taob.

Veel olen laps
kes kõige järel ruttab,
mis särav näis,
Kes näoli maas üht õit
võib taga nutta
peod lilli täis.

E.Niit

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Seriaalid 2019

Mingi kusagil 5 seriaali on siin, mida veel juurde tehakse. Tore. 
18. Clique Vaatasin, sest filmitud oli Edinburghis. Kaks hooaega olid mõlemad suht sünged. Palju tegelasi olid üliõpilased, aga polnud üldse lõbus ülikooliseriaal. Märksa tumedamad teemad.
17. Ordeal by innocence Agatha Christie' loo põhjal tehtud mitme tuntud näitlejaga miniseriaal. Otse igav polnud, aga küüsi närima ka ei pannud.
16. The Beautiful Lie Tänapäeva toodud Anna Karenina. Idee mõttes huvitav - oli põnev mõelda, milline Karenina aja asi millele tänapäeval vastaks (nt kui esialgne Anna tõugati seltskonna poolt ära, siis selle seriaali Anna sai meedialt nuuti jms). Samas mõni näitleja oli nagu halb.
15. Women in love D.H. Lawrence'i kahe raamatu põhjal. Täitsa naljakas vaadata. Kui raamatust lugedes ei tundu imelik, et inimesed vahepeal diipe monolooge peavad ega räägi üldse nagu tavalised inimesed, siis kusagil seriaalis reaalselt seda kuulda on harjumatu. (Ei võrdu halb.)
14. Breathless 1960ndad Londoni…