Otse põhisisu juurde

See

"Oli üks noid kevadpäevi, mis inimestele sisendavad väljendamatuid igatsusi, valusat leebust, ihaldust, mis sunnib puulehti või rohtu vahtides liikumatult paigal seisma, käsi välja sirutama, et oma embusesse haarata ei tea mida. Maapinnast kerkis nõrgestavat soojust, hiilides läbi jäise riietuse, millesse talv ta oli mässinud. See oli tema pikk kutsuv kallistus, millega ta inimesi meelitas oma rüppe paiskuma, kogu kehaga tema pinnale heitma ja huuli tema rinnale suruma."
(J.Galsworthy "Forsyte'ide saaga")
Tähendab, kes ütles, et Galswothy oli kuiv advokaat. Või noh, nats oli küll, aga tal oli ka oma mahlasemaid hetki. See lõik siin esindab teemat "Pole olemas mõtlemata mõtteid". (See viimane oli muide mõte, mille isand Goethe ära mõtles:P) Aga üldiselt ma tahtsin seda öelda, et mul on selline tunne,nagu seal kirjeldatakse, väga tihti, ja mitte ainult kevadel.

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Seriaalid 2019

Mingi kusagil 5 seriaali on siin, mida veel juurde tehakse. Tore. 
18. Clique Vaatasin, sest filmitud oli Edinburghis. Kaks hooaega olid mõlemad suht sünged. Palju tegelasi olid üliõpilased, aga polnud üldse lõbus ülikooliseriaal. Märksa tumedamad teemad.
17. Ordeal by innocence Agatha Christie' loo põhjal tehtud mitme tuntud näitlejaga miniseriaal. Otse igav polnud, aga küüsi närima ka ei pannud.
16. The Beautiful Lie Tänapäeva toodud Anna Karenina. Idee mõttes huvitav - oli põnev mõelda, milline Karenina aja asi millele tänapäeval vastaks (nt kui esialgne Anna tõugati seltskonna poolt ära, siis selle seriaali Anna sai meedialt nuuti jms). Samas mõni näitleja oli nagu halb.
15. Women in love D.H. Lawrence'i kahe raamatu põhjal. Täitsa naljakas vaadata. Kui raamatust lugedes ei tundu imelik, et inimesed vahepeal diipe monolooge peavad ega räägi üldse nagu tavalised inimesed, siis kusagil seriaalis reaalselt seda kuulda on harjumatu. (Ei võrdu halb.)
14. Breathless 1960ndad Londoni…