Kuninglik küsimustik, osa 5 (see viimane)

Your favourite Royal Name 
Viimastel aegadel meeldivad mulle väga nimed Ingrid ja Astrid.
Nimi Ingrid on seotud Skandinaavia mütoloogiaga ja võiks tähendada "ilus Ing" või "armastatud Ing". (Ing peaks olema seesama jumal, kes hilisemalt oli Freyr.) Üks kuulus Ingrid oli Taani kuninganna näiteks (praeguse Taani kuninganna ema).

Astrid tähendab omakorda siis "ilus jumal" või "armastatud jumal".  Astridi-nimelised on näiteks Norra kuninga õde ja Belgia kuninga õde. Belgia kunagisest kuninganna Astridist oli kusagil eelmises postituses juba juttu.

Name seven things you would do if you were a Royal and why 
Võib-olla siin oodatakse mingeid suuri maailmaparandmise mõtteid, aga mul neid hetkel ei tule. See osa, miks ma neid asju teeksin: oleks ju tore.
- käiks suurtel (ja väiksematel) spordivõistlustel ja istuks nondel headel kohtadel, mis neile alati antakse
- korraldaks ise mõnda spordivõistlust (nagu varem öeldud, võiks see näiteks tenniseturniir olla)
- laseksin asjad nii korraldada, et saaksin mõnede persoonidega kohtuda, kellega ma kohtuda tahan (mõni tore kirjanik või näitleja vms)
- kindlasti oleksid mulle päris hästi kättesaadavad mingid huvitavad allikad ja raamatud minu kuulsusrikka perekonna ajaloost, neid võiksin uurida ja puurida
- palkaksin endale vahva rätsepa (kuigi naistel on vist õmblejad)
- kindlasti minu kuulsusrikaste sugulaste hulgas oleks mitmesuguseid keeli valdavaid inimesi, ehk võiksin nendega koos õppida/praktiseerida
- ilmselt kokkuvõttes loobuksin oma tiitlist ja elaksin kuninglikest kohustustest vaba elu, sest pole eriti minu teetass käia võõraste inimestega kohtumas ja kõnesid pidamas

Favourite picture from a photoshoot of a Royal 
Maitea, mis imekombel see mul praegu meelde tuli, aga kunagi lugesin mingist ajakirjast (Stiil vist) kuulsa homaarikleidi kohta. Ja ennäe, praegu vaatan, et selle kuulsaim kandja on Wallis Simpson (naine, kellega abiellumiseks Edward VIII troonist loobus) ja photoshoot on ka 1937 täitsa toimunud (fotograaf Cecil Beaton). 

Panin värvilise pildi ka, sest homaar on ju ikka oranž tegelikult.

Favourite GIF of a Royal family member 
Olen aru saanud, et blogspotile gifid eriti ei meeldi, nii et vaatamiseks mine SIIA.

Favourite royal wedding dress
See küsimus küll korra juba oli, aga ma panin meelega uuesti, sest just mingil päeval nägin ühte tütarlast, kellel just olid pulmad olnud, ja tema kleit oli hiiglavahva ja julge. Loomulikult midagi sellist, mida ainult mõned inimesed saavad endale selga panna, sest suurem osa lihtsalt ei kannaks välja. Kleidi disainer on Vivienne Westwood (vist ainus moelooja, kelle tehtud asju nähes ma tihti aru saan, et need on just tema looming- selline natuke hullumeelse käekirjaga tädi).

Thurni ja Taxise printsess Maria Theresia.
Thurn ja Taxis on selline moodustis, millest mina varem kuulnud polnud. Saksamaal asub ja on ajalooliselt olnud krahvkond või midagi sellist.

Your favourite Royal Crest 
Sellega oli naljakas lugu. Läksin sõnaraamatust vaatama, mida see sõna crest üldse tähendab. Leidsin, et näiteks tups või tutt. Mõtlesin siis siin ja pidasin plaani, milline võiks olla minu lemmik kuninglik tutt. Ei mõelnud välja. Siis tulin selle peale, et paneks selle sõna guugli pildiotsingusse. Tark mõte, sest sealt selgus, et crest on ka vapp. On tõenäoline, et siin on just seda mõeldud. Aga panen ühe asemel kolm tükki, sest need olid lahedad.


See sinisega vasakul on Rootsi printsess Madeleine'i vapp. Siin mulle meeldib see lamp põder ja see sokukene (vapi peal on nad sellepärast, et Madeleine on Gästriklandi ja Helsinglandi hertsoginna ja need loomad on nende maakondade vapiloomad).
Paremal üleval on Taani kroonprints Frederiku vapp. Sest need niudevöödega mehed olid lihsalt naljakad.
Paremal all on Belgia kuninga ja kuninganna ühine vapp. Minus tekitas huvi just see kuninganna Mathilde pool, kus haamrid on. Tegemist on tema perekonna (d'Udekem d'Acoz) üldise vapiga, aga minu keeleoskusest ja google translate'ist jäi väheseks, et välja nuhkida, miks pere vapil just haamrid on.

Your favourite Royal Property

Ei hakanud kõiki võimalusi läbi vaatama, sest igasugused kindlused ja lossid on minu lemmikteemasid (loe: jääkski vaatama). Muidu paneksin siia Neuschwansteini, aga kuna seal praegu otseselt mingid kuningad ei ela ega toimeta, siis saagu Balmorali loss Šotimaal, kus kuninganna vahepeal resideerub.

Tuttav tuleb ette sellepärast, et Alatskivi loss on Balmorali eeskujul tehtud.

The Sexiest Royal Bachelor
Peale Harry polegi enam kedagi jäänud, keda ma teaks. Nii et Harry. Ta on vanusega paremaks läinud ka muidugi.

The Sexiest Royal Bachelorette
Charlotte Casiraghi on Monaco printsess Caroline'i tütar, sündinud üks päev varem kui mina. Kuna tema vanaema on Grace Kelly, siis oleks nagu lausa kohustuslik ilus olla.

Ilu on tal liisikoiksonlik ma ütleksin.

Your Royal Fashion Icon
Klassika



Kuninglik küsimustik, osa 4 (lohiseb taga järel)

See on sellepärast, et ma leidsin veel mingid küsimused ja päris lõbus ju.

Favorite siblings

"Lemmik" on jätkuvalt suhteline, aga panen need, kes meelde tulid. Niisiis Rootsi kuningas ja tema 4 õde. Õigupoolest küll 4 õde ja Rootsi kuningas, sest viimane on oma õdede väikevend. Kui tüdrukud väikesed olid, kutsuti neid Haga printsessideks (Haga lossi järgi, kus nad elasid, praegu elab seal kroonprintsess Victoria pere) ja kuna tollal pidi troonipärija olema meestesoost, oodati pikisilmi, et sünniks ka väikevend. 1946.aastal sündiski oodatud Carl Gustaf, keda jumaldati juba sellepärast, et ta troonipärija oli, aga ninnunännutati ka sellepärast, et ta oli armas lokkidega poiss. Laste isa, muide, hukkus juba vähem kui aasta peale poja sündi.

Õed koos vennaga ja mõned vaated väikesest kroonprints Carl Gustafist.

Õdedest vanim Margaretha on praegu 79-aastane ja elab Suurbritannias, teised õed Birgitta (77), Dèsirèe (76) ja Christina (71) elavad Rootsis. Kuningas on 68-aastane.

Favorite royal family 
Kuna ma seal küsimuses, kus küsiti, kes mu lapsendada võiks, valisin belglased, siis jätkakem nendega. Belgia kuninga peres on isa Philippe, ema Mathilde ja nende neli last: tulevane kuninganna Elisabeth (12-aastane), Gabriel (11), Emmanuel (8) ja Elèonore (6). Kuninganna Mathilde on muide hariduselt logopeed ja rahvuselt pooleldi poolakas. Ühtlasi on ta ainuke praeguste monarhide abikaasadest, kes on aadlipäritolu (maitea, öeldakse tänapäeval veel nii?). Aga minu meelest palju inimlikuma näoga kui mõni teine kuninganna.

Siin pildil on nii palju lahedaid detaile, kui vaatama hakata.

If you could sit down with a deceased member of a royal family who would it be?

Aar juu siiriös? Enamus igasuguseid kuningaid ja nendega seotud inimesi on ju surnud. Ehk peaks siis maha istuma näiteks koos Henry VIII-ga. Vaevalt ma midagi aru saaks, mida ta räägib, aga tahaks näha, milline ta päriselt oli, kogu aeg näeb ainult neid, kes teda kusagil filmides mängivad.

Your favorite heir to the throne
Taani kroonprints Frederik.

Kelle lemmik ta ei ole?

Your favourite Royal Couple (unmarried or married)  

Nooh, mitmeid persoone on juba siin mainitud, paneme mõned sellised, keda pole olnud. Näiteks toredad pildid Hollandi kuningast ja kuningannast, kui nad 16.septembril parlamendi tööaastat avamas käisid. Sõitsid kuldse tõllaga kohale ja siis istusid üüratu suurte toolide peal pärast. Päälik pidas kõnet ka.

See maja on Ridderzaal (eesti keeles ma ütleks Rüütlite Koda näiteks) ja
need suured toolid, nagu ma loen, kannavad trooni nime.

Your favourite Male Royal
Norra kroonprints Haakon on sümpaatne mees. Lisaks mulle meeldib see lugu, kuidas ta nui neljaks võttis ikka selle naise, keda tema tahtis võtta, ei allunud provokatsioonidele.


Your favourite Female Royal
Ennist belglaste juures tuli meelde selline tegelane nagu kuninganna Fabiola. Tema on Belgia üle-eelmise kuninga Badouini abikaasa, 86-aastane, praeguse kuninga onunaine. Pärit on ta Hispaaniast ja lisaks hispaania keelele oskab veel prantsuse, hollandi, itaalia, saksa ja inglise keelt. Jeebus. Teadaolevalt oli Fabiolal suur soov oma abikaasaga palju lapsi saada, aga see plaan teoks ei saanud ja nii sai peale Badouini surma kuningaks tema vend Albert.

Selle pildi ma valisin
kleidi pärast. Kuuldavasti
kandis ta seda
esmakordselt 1960ndatel.

Your favourite Royal Charity (a member of the royal family must be involved in some way)

Ega mul lemmikut vist pole, sest palju ei teagi sellest asjast. Need prints Harry patronaaži all toimunud Invictuse mängud olid just ja Rootsi kuninganna 90ndate lõpul asutatud World Childhood Foundation on olemas ja.

Your favourite Royal Tour
See, kui Rootsi kuningas ja kuninganna 1992.aasta aprillis Eestis käisid. Ma arvan, et nad olid ühed esimesed nii tähtsad ninad, kes siia tulid üldse. Mina käisin sel ajal viimaseid kuid lasteaias. Lasteaia saalis oli telekas üles pandud ja vaatasime kõik, silmad punnis. Mul on täpselt meeles, mis kuningannal seljas oli, aga kõikvõimas internet ei aidanud seekord pilti leida. Igal juhul pidi see visiit jube tähtis asi olema, sest see on väheseid asju, mida ma üldse lasteaiast mäletan.

Rootsi kuningapaar
2002.a. lühivisiidil Eestis.

Favorite royal speech
Kõige paremad kuningate kõned on loomulikult need, kus olümpiamängud avatuks kuulutatakse, sest see tähendab, et järgmised kaks nädalat tuleb telekast pidevalt huvitavaid spordiülekandeid. Aga muidu on minu lemmik kuninga kõne see film "Kuninga kõne" Elizabeth II isast.

Üks osa tuleb veel.

7 punkti, osa 3

  • Pole vaja oodata seda aastalõpuküsimustikku, kus on "tiitel" aasta drama queen, selle võib kohe välja anda. Kui tahta ette kujutada, et iga asi, mida keegi ütleb, on kuidagi halvasti mõeldud, siis ju ongi. Siises.
  • Teine asi on läbimõeldus. Kui kõik, mida inimene teeb, on kas ette või tagantjärgi läbi hekseldatud ja ära analüüsitud, siis on see suhteliselt igav. Tervislik võib-olla, aga igav. Planeeritud spontaansus on enesepettus.
  • Olen viimastel nädalatel mitmeid raamatuid lugenud ja need on ju headki raamatud olnud, aga tahaks midagi v a i m u s t a v a t ! Ae-ae, kus te olete, vaimustavad raamatud? Või pole mind võimalik enam vaimustada? See võib olla küll, aga ma ei taha seda. Mulle meeldis see, kui kunagi suvevaheajati võtsin ühel päeval mingi (ikka mõõdukalt paksu) raamatu raamatukogust, lugesin kusagil kella 3-4ni öösel, sain läbi ja viisin järgmisel päeval juba tagasi. Raamatukogutädi vaatas natuke kahtlustavalt, et kas tõesti ma juba lugesin selle läbi.
  • Ma ei taha olla igav. Ega ma ei olegi. Ainult vahepeal tekib tunne, et vist ikka natuke olen või hakkan muutuma. Siis on nii kõvad häirekellad, et siit kuni Siguldani välja kumiseb kõik. Päästavad need kellad siis mind või mitte. Kuigi. Igavus võib (vähemalt kõrvaltvaatajale) siiski olla suhteliselt huvitav. Normaalsus on see, mis on endale ja teistele igav.
  • Näen inimesi, kes teadusega tegelevad ja mõtlen, et oi kui vahva, neil on mingi selline asi, millest nad on vaimustuses. Ja siis teisel päeval näen, kuidas nad ei tunne öö ega päeva, töö- ega puhkepäeva vahet ja mõtlen, kas seda neil tõesti siis vaja on. Aga münt on vist alati kahe küljega.
  • Mõtteid klatšimisest:
    - Mul on õigus kellegi käitumist negatiivselt kommenteerida siis, kui ma ise kunagi nii ei käitu. (Kui ma ise ostan kaltsukast riideid, siis on ju silmakirjalik kellegi teise kohta öelda, et näe, küll ta on nõme, ostab kaltsukast riideid.)
    - Ma tunnen ennast halvasti, kui kellegi kohta (mõni inimene, kellega suhtlen) midagi halvasti ütlen, isegi, kui see pole klatšimine vaid aus kriitika.
    - Kui keegi tuleb mulle taga rääkima inimest, keda me mõlemad tunneme ja kellega suhtleme, hakkab mul suurelt WTF silme ees vilkuma. Mis mõttes sa paned minu sellisesse olukorda? Ma ju suhtlen teie mõlemaga ja teen seda edaspidigi. Miks pean mina ennast halvasti tundma, teades, et sina mõtled selle teise inimese kohta mingeid nõmedaid mõtteid?
    - Eelmise situatsiooni juurde kuulub ka mõte, et kui keegi juba tuleb mulle kedagi kolmandat taga rääkima, mida ta siis minu kohta kah rääkida võib, kui mind parajasti pole. Sest kas klatšimoor valib, keda ta klatšib?
    - See, kui klatšid ära ja ütled siis et "küll ma olen ikka õel inimene" vms, ei vabanda klatšimist.
    - Ma ei ürita väita, et ma kunagi kellegi kohta midagi halvasti ei ütle. Muidugi ütlen. Aga inimesi, kellele öelda, saab ju valida. Kui on vaja mingeid tööinimeste või -asjadega seotud asju vahutada, siis räägin mõne sellise inimesega, kes minu tööinimesi üldse ei tunne ja minu tööasju ei tea. Loogiline ju.
    - Minu arvates on olemas ohutuid halvasti ütlemise mooduseid. Mina näiteks olen üsna kuri telekavaataja. Mida halba teevad minu ütlemised neile telekas olevatele inimestele, nad ei saa ju neist kunagi teada. Aga mina saan keelt teritada. Win-win.
    - Parim luuletus, mis sisaldab sõna klatšimoor, on minu arvates ühtlasi Kristiina Ehini parimaid saavutusi üldse. Luulenurgast saab lugeda.
    - Kogu selle klatšimisalase alapeatüki võib kokku võtta pealkirja alla "Miks mulle meeldivad mehed". Vot sellepärast meeldivadki, et neil on teised meetodid.
  • Tea, kas tuli jällegi suhteliselt negatiivse alatooniga postitus. Kas see, et Aunaste lähebki "Foorumit" tegema just nii, nagu ma soovisin, päästab siin lõpus veel midagi?

Kuninglik küsimustik, osa 3

21: Post a picture of your favorite royal portrait
Ega ma neist suurt midagi ei tea, aga otsinguga leidsin ühe huvitava.
Van Dycki maal "Charles I kolmes asendis" 1630ndatest.

22: Post a picture of your favorite monarch
See ei ole raske. Suvel lugesin ühte raamatut, seal öeldi väga tabavalt, et Taani kuninganna Margrethe II on kaasaja õnnestunumaid (nais)monarhe - millist kuningannat veel võib sama hästi ette kujutada nii uhkes kleidis balli võõrustamas kui mõnusas seltskonnas meestega õlut võtmas?



23: Post a picture of the royal couple you’d most like to adopt you
Hähä, huvitavad küsimused. Kas nad peaksid vanuseliselt ka nagu enam-vähem sobima? Vist mitte, see ahendaks kõvasti valikut. Paneme siis Belgia kuningas Philippe'i ja kuninganna Mathilde.

Tunduvad sellised mõistlikud inimesed.

24: Post a picture of the royal you’d most like to a) go shopping with -girls b) go to a pub with 
-guys
Ma tahaks pigem pubisse kui poodi minna, šoppamine on väga väsitav tegevus. Ja kui juba pubisse minna, siis võiks ikka prints Harryga minna, oleks tõeline pubikogemus ma usun.



25: Post a picture of the royal you’d most like to marry
Ohoh! Palju neid vallalisi noormehi siis ongi, esiti tulevad ainult Harry ja Rootsi Carl Philip meelde, aga viimane hakkab ju ka peagi naist võtma. Ühe ilusate punaste põskedega poisi leidsin veel (Belgia kuninga õepoeg), aga see on just sel aastal naise võtnud. Luksemburgi tulevane suurhertsog, kelle järgmisena välja vaatasin, on ka juba abielus. Panen siiski tema pildi.

Guillaume
26: Post a picture of the royal you’d most like to be
Ma mõtlen, et võiks olla mõne pere 3.või 4.laps, poleks ohtu kuningaks sattuda, saaks niisama hängida.
Näiteks Hollandi printsess Ariane,
7-aastane, 3 õest noorim.

27: Describe the types of patronages you would support as a royal
Tõenäoliselt haridus ja kultuur, mis muu. Mingi "Lapsed lugema!" või "Vanemad lastele ette lugema!" kampaania patroon võiksin olla. Ja raamatuklubid ja raamatukogud oleksid minu tiiva all. Ühtlasi ma arvan, et iga-aastane kuninglik tenniseturniir kuluks ära.

28: Name your royal children (1 of each- male & female)
Höhö, need küsimused lähevad õige heaks. Aga see pole muidugi lihtsate killast. Oleneb, kellena need lapsed täpselt sünniksid. Sest kui on troonipärija, siis on nimevalik ehk piiratum ja rohkem seotud selle riigiga, kuhu ta sünnib. Paneme praegu Christian ja Ingrid.

29: List the name you would reign under (regnal names accepted)
Oleneb, kus ma valitseks. Aga ilmselt lähtuks siiski oma nime päritolunimest, nii et Eestis ja saksakeelses maailmas Katari(i)na,  inglise keele kõnelejatele Catherine, Hispaanias Catalina, Venemaal Jekaterina. Variante nagu vihmapiisku.

30: Make a suggestion
Naised bussijuhtideks, mehed kokkadeks! Mille kohta ma pidin ettepaneku tegema?

Kuninglik küsimustik, osa 2

Jätkakem punktidega 11-20

11: Post a picture of your favorite royal tiara
Ka siin ei saa ühte valida, aardelaegas on põhjatu, tuleb kolm.

Piltidel olijad on Elizabeth II ema Elizabeth, Taani kroonprintsess Mary ja Hollandi kuninganna Maxima.
Noil peaehetel on ka oma nimed ja nimetused, aga targu ei hakka neid siia kirja panema.

12: Post a picture of your favorite piece of royal jewelry (non-tiara)

Taani kuninganna Margrethe II karikakrapross,
mida ta oma pulmadest senimaani tihti kannab.

13: Post a picture of your favorite outfit of Catherine’s

Üks juba enne oli, aga paneme siis veel ühe. See kleit, millega ta oma esmasündinut esitlema ilmus, oli väga nunnu.

Täpid.

14: Post a picture of your favorite outfit of Mary’s

See ülaosa ja satsid ja kõik.
Lõbus ja šeksikas koos.
Disainer Jesper Høvring,
nuhkisin välja.


15: Post a picture of your favorite outfit of Maxima’s

Hiiglavahva. See on kuninganna
Beatrixi kleit tegelikult. Kujutan paari
inimest veel ette, kellele see sobida võiks.

 
16: Post a picture of your favorite outfit of Mette-Marit’s

Pikkade varrukatega pulmakleidid on võitnud mu südame.
Ja see alumine osa tundub mõnus.

17: Post a picture of your favorite outfit of Rania’s
See on juba keerulisem, temast ei tea rohkem kui seda, et ta olemas on.
Jordaania kuninganna Rania

18: Post a picture of your favorite outfit of Madeleine’s
Ka tema tegi oma pulmakleidiga hea valiku. Selline romantiline.

Kleit by Valentino.

19: Post a picture of your favorite royal couple (past & present)
Ükspäev just lugesin Kreeka kuningas Konstantinos II ja kuninganna Anne-Marie kohta. Nemad vaatasid teineteist juba õige varakult valmis, siis kui Konstantinos oli veel Kreeka kroonprints ja Anne-Marie Taani printsess. Tütarlaps oli 15-aastane, kui Konstantinos Taani kuningapaarile teatas, et nende tütart kosida tahab. Pulmade pidamisega hoiti siiski hobused, kuni Anne-Marie 18-aastaseks sai. Pidustused toimusid 1964.aastal Ateenas. Õnnelikul paaril sündis viis last. Õnnetumalt läks see, et Kreeka hetkel enam kuningriik pole.

Kihlusfoto aastast 1964 (see soeng!) ja teine foto aastast 2010 (see kleit!)
Anne-Marie on muide praeguse Taani kuninganna õde ja Konstantinos endise Hispaania kuninganna Sofia vend.


20: Post a picture of your favorite royal child
Rootsi printsess Estelle ilmselt. Tundub rõõmus laps. Ja väga elav nägudemaailm! Kahtlemata praegusel hetkel Rootsi kuningakoja staar.

Kuninglik küsimustik, osa 1

Teema jätkub. Leidsin mingi 30 päeva peale mõeldud küsimustiku, aga ma mõtlesin, et teeks 3 päeva peale, jube igav ju, kui iga päev mingi ühe jupi ainult tilgutaks.

1: Post a picture of your favorite royal residence
Siin on iga asja juures "post a picture", aga ma panen natuke juttu ka, sest muidu on päris igav.  Allolev on Hollandi kuningapalee. Ehitatud Madalmaade kuldajal esiti raehooneks. Torni tipus olev koge on Amsterdami sümbol.Väga isikupärane maja ma ütleksin.

Näeb ju lahe välja!
2: Post a picture of your favorite royal (past & present)
Vai-vai, sihukese küsimusega kohe lajatatakse. Mul muidugi pole edetabeleid tehtud. Võtame siis näiteks Astrid - sünni poolest Rootsi printsess, abielu kaudu Belgia kuningas Leopold III-ga sai Belgia kuningannaks. Ühtlasi on ta praeguse Norra kuninga tädi ja Belgia kuninga vanaema. Hukkus 29-aastasena autoavariis.

Kuninganna Astrid (1905-1935)
3: Post a picture of your favorite royal-relation (non-titled)
Neid ma eriti palju ei teagi. Rootsi printsess Madeleine'i abikaasa härra Christopher O'Neill tundub suhteliselt sümpaatne.


4: Post a picture of your favorite royal by birth and by marriage
Natuke sarnane küsimus ju juba oli, ei? Aga egas midagi, teeme veel.
Sünnijärgselt kuninglik võiks olla Taani troonipärimisjärjekorra teine number prints Christian. Kohe varsti saab 9-aastaseks, on Taani kroonprints Frederiki ja tema abikaasa Mary vanim laps. Allolev pilt on tema 1.sünnipäevast.

Monarhia tulevik ei saa olla tume, kui
riigil on selline tulevane kuningas.
Abielu kaudu Rootsi printsess Lilian, prints Bertili pikaaegne elukaaslane ja hilisem abikaasa, varasemas nooruses modell. Pikaealisemaid Rootsi kuningapere liikmeid.
Printsess Lilian (1915-2013)
5: Post a picture of your favorite royal engagement ring
Kiire otsing ja videovaatamine näitab, et jään ikka safiiride juurde, mis mulle millegipärast värviliste kivide hulgast alati kõige rohkem meeldinud on.

Kate Middletoni ja varasemalt printsess Diana kihlasõrmus.
6: Post a picture of your favorite royal wedding
Nagu varemgi öeldud, meeldis mulle printsess Madeleine'i pulm 2013.aastal, oli õige meeleolu (minul ja pulmadel) ja kuningliku pulma kohta oli üritus meeldivalt tagasihoidlik.

Näiteks selline pulmafoto.
7: Post a picture of your favorite royal wedding dress
Nooh, läksin neid vaatama ja leidsin mingi kümme tükki, mida võiks siia panna. Katsun siiski kolmega piirduda. (Ülejäänud kaks, millest ka mahakriipsutamisel loobuda ei suutnud, tulevad teiste teemade juures.) Praegu osutusid valituks ilusad ja lihtsad ja selle keskmise puhul vaata kaelust! (Kui siit näha pole, siis guugeldades on rohkem.)

Monaco vürstinna Charlene (2011), Kenti hertsoginna Katharine (1961),
Rootsi kroonprintsess Victoria (2010)
8: Post a picture of your a) future royal wedding dress- girls; b) future royal wedding uniform/suit- guys
Eem, minu enda oma? Siises, see on nüüd küll natuke veider, ma pole eriti just uhke kleidi tüüpi. Nooh, vaatame, mis otsing annab. Andis näiteks sihukese asja.

Voldid, voldid...
9: Post a picture of your favorite royal wedding bouquet
Leidsin mõned, millel on maikellukesed sees, see hästilõhnav variant mulle istub. Ja see ka meeldib, kui on kompaktne kimp, mitte mingi tohutu ettepoole rippuv moodustis.
Vasakul on Rootsi prints Bertil ja printsess Lilian, paremal Kate Middleton.
10: Post a picture of your favorite royal evening gown
Pole taas lihtsate hulgast see valik. Aga panen selle, mis kõige esimesena pähe tuli.


to be continued...

Veel 7 punkti

Taas üks postitus sildiga "tähelepanekud"
  • Ütleme, et oleksin näiteks maaler ja koht, kus parajasti töötan, on mingi kontorihoone (kus seega töötab terve hulk kontoritöötajaid). Kas mul tuleks sel juhul mõte, et paneks endale töö (st siis värvimise) taustaks näiteks raadio üürgama? No ei tuleks ju, ma ju saaksin aru, et see ehk segab teisi inimesi, kes selles majas ka töötavad. Kõik ei saa aru. 
  • Eelnevaga seonduvalt üks mõte, mis aeg-ajalt ikka pähe tuleb. Kas selle tüübi elu, kes raadio üürgama paneb, on lihtsam kui minu oma? Kui tal ilmselt ei tulegi seda mõtet, et ta kedagi segada võiks, siis on ju lihtsam kui minul, kes ma mõtlen, et näe, ei saa raadiot panna, äkki segab teisi. 
  • Mida öelda inimestele, kellele pead kõnet ainult korra elus ja täpselt ette antud teemat nagu "Ahvena arvukus Eesti veekogudes" ei ole?
    Kui kõnelda üksainus kord,
    on vastutus nii suur,
    et ükski sõna ei näi väärt,
    et öelda.

    /Doris Kareva/
  • Huvitav on näha, kuidas mingid sündmused/väljendid/naljad vananevad inimeste jaoks väga erineva kiirusega. Ilmselt oleneb see sellest, millised sündmused ja kui palju kellegi elus vahepeal on juhtunud. Mõne jaoks on mingi 10 aasta tagune lugu veel vägagi päevakorral, teine ei saa enam üldse pihta, millest jutt käib. Sama lugu on inimsuhetega ka tegelikult. On neid, kes kannavad mõne tuttava päris maha, kui temaga aasta-paar suhelnud pole, teiste jaoks pole see kuigi pikk aeg ja kõik on ikka nii "nagu vanasti". Oleneb ilmselt jälle kui suur inimeste ringlus ja vahetumine kellegi elus on. Polegi vist head ega halba, ainult erinevad lähenemised.
  • See pole ammu enam midagi uut, aga mulle tundub, et mõned blogid pole valdkonnast "(ajaviite)kirjutamine", vaid pigem valdkonnast "reklaam ja rahategemine" ning "kollane ajakirjandus". Sest kui postitused on järgemööda sihukesed tekstid, millest üks on provotseerivam kui teine, siis ei saa ju olla muud eesmärki kui võimalikult suur klikkide ja kommenteerijate arv ja sealtkaudu voolav reklaamiraha (blogides eksponeeritavad reklaamid on minu jaoks küll siiski üsna tundmatu nähtus).
  • Lugesin Valdur Mikita "Lingvistilist metsa" ja vahepeal hakkas nagu natuke närvidele käima see Eesti ülistamine, et meil on see asi kõige paremini ja tolle jaoks on kõige parem keskkond ja see kolmas asi on hästi säilinud jne jne. Aga. Võib-olla see ongi nii? Mulle võiski äkki närvidele käia sellepärast, et mina pole väljaspool Eestit elanud ega tea, kuidas mujal on. Siin on loogiline, et on nii, kuidas on. Iseenesestmõistetavus ei ole meie sõber.
  • Parimaid mõtteid, mida viimaste nädalate jooksul kuulnud olen: parim põhjus midagi teha on see, et ollakse nii otsustanud. Lihtne ja kõikehõlmav, suurepärane!