Kes loeb, see loeb! - Kokkuvõte

Vastas 15 inimest. Väga tore, et seekord oli ka mulle päris võõraid inimesi, tuli päris mitmekesine lugu.

Vastamise ajal olid vastanutel pooleli järgmised raamatud:

  • High Fidelity
  • Kolm meest paadis (autor Jerome K. Jerome)
  • "The Cuckoo`s Calling" (Robert Galbraith ehk Rowling)
  • Little Woman
  • Tuule vari
  • Apteeker Melchior ja Oleviste mõistatus
  • Common Knowledge? An Ethnography of Wikipedia
  • Carlos Ruiz Zafón - Marina
  • Trifiidide päev
  • Alkeemik
  • Keith Richardsi elulugu
  • "Kuninglik salamõrtsukas" Robin Hobb

Kuidas selle raamatuni jõuti:
Kolmandik vastanuist sai mingi soovituse
  • hakkas ühes riiulis silma ja siis soovitati ka ;-)
  • Lugesin ajalehest arvustust, põhihuvi tekkis autori tõttu.
  • Sõbranna rääkis, et soovib lugeda ja siis uurisin selle kohta ning tundus midagi, mis mulle meeldida võiks.
  • Sõber laenas
  • Sõbranna soovitas
Filmi nägemise pärast lugejaid oli:
  • Ma nägin sellest ülihalba filmiversiooni. Raamat seevastu on väga vinge.
  • Jäi raamatupoes silma. Kunagi nägin filmi ja see oli õudselt nunnu. Raamat miskipärast ei taha edeneda..
Muud variandid:
  • Kohtusin autoriga.
  • Kingiti, kuna soovisin seda kuuldu põhjal.
  • Mõtlesin, et katsetaks, mida too Hobb endast kujutab ja triloogia esimene raamat oli haigest peast päris hea.
  • Riiulist võtsin. Sinna sai niimoodi, et ükskord ostsin, sest mulle meeldib see raamat.
  • Leidsin Goodreadsist. Täpsemalt ei mäleta, kuidas. Kohe pärast leidmist sai selgeks, et vaja on läbi lugeda sama autori üks teine teos. Kuna too täitsa meeldis, siis otsustasin esialgse valiku ka ikkagi läbi lugeda.

Kõige ilusam lasteraamatu kaas
Pea pool vastanuist eelistas raamatut "Porgand töötab porgandina". Veerand valis raamatu "Mänguvesi" kaane ja veerand raamatu "Sünnipäevalood" kaane. Ülejäänud 4 kaant ei valinud keegi.

Apollo menukid
Siin oli üsna võrdne seis. 4 inimest ostaks Kadastiku-Tammerti raamatu "Paarismäng" ja 4 inimest ajateenijate meenutused. 3 vastajat ostaks "Jussikese 7 sõpra". Teisi valiti vähem või üldse mitte.


Laenutatuimad raamatud Eesti ilukirjanduse hulgast

Laenutatuimad raamatud väliskirjanduse seast

Raamatu põhjal tehtud film, mis on sama hea või parem kui raamat
Ainus 2 korda mainitud film oli Kevade. Teised: Submarine, Tähetolm /Stardust, Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring, Salaaed, Oksanen- Puhastus, Ristiisa, Kellavärgiga apelsin, High Fidelity

"Charlie ja šokolaadivabriku" kaaned
4 vastanut eelistas kaant number 10, 3 vastanut kaant 7, samapalju kaant 9.

Lugemist puudutavad väited
Huvitav, kui palju neid on, kelle jaoks võõrkeel ei tähenda (ainult) inglise keelt.
Seda, et inimestele pigem kõvade kaantega raamatud meeldivad, ma kahtlustasingi.

Raamatumaailm, kus võiks elada
Arvestades kõiki maailmu, mis raamatutes eksisteerivad, on minu meelest märkimisväärne, et "Bullerby lapsed" tuli meelde 3 inimesel. (Tack, Astrid, tack för allt! ma ütleksin) Veel pakuti: Momo, The Kingkiller Chronicle, Sõrmuste isand, Harry Potter.

Elektroonilised raamatud
60% on lugenud, ülejäänud mitte. Siin oleks võinud tegelikult juurde küsida, miks pole lugenud- kas põhimõtte pärast või pole e-raamatud kättesaadavad olnud või pole vajadust olnud vms.

Raamatute paigutus ruumikas elamises


Lausa natuke üllatav, et nii paljud teeksid eraldi raamatukogu. Variandi "other" valija ütles, et enamuse paneks raamatukokku, aga ülejäänutest paneks igasse tuppa midagi.

Laused raamatutest

Viimasena pikk nimekiri raamatute hindamisega

Julmalt aritmeetilise keskmise võtmisega sain järgmise tabeli:
Alkeemik - 4,77
Anna Karenina - 5,87
Piiririik - 6
Musta pori näkku - 6,14
50 halli varjundit - 6,4
Rohtaed - 6,4
Mina olin siin - 6,8
Pöidlaküüdi reisijuht galaktikas - 7
Arbuusisuhkrus - 7
Lingvistiline mets - 7
Dorian Gray portree - 7
Harry Potter ja segavereline prints - 7,16
Kunksmoor - 7,46
Troonide mäng - 7,5
Kadri - 7,6
Koos, see on kõik - 7,66
Meister ja Margarita - 8
Loomade farm - 8,14
Suur Gatsby - 8,16
Purustatud õhuloss - 8,4

Paksus kirjas on need raamatud, mida oli lugenud vähemalt 10 inimest (so 2/3 vastanuist). Kaldkirjas on need raamatud, mida oli lugenud 1/3 või vähem vastanuist (so 5 või vähem inimest).
Kõige rohkem oldi lugenud "Kunksmoori" (13 15-st) ja kõige vähem "Lingvistilist metsa" (1 15-st).

Olgu kõik vastajad taastänatud!

Kes loeb, see loeb!

Möödunud ettelugemise päevaga seoses mõtlesin, et kas pole raamat mitte inimese andekamaid leide (näiteks muusika kõrval). Sel puhul on mul valminud uus küsimustik, kus küsitakse teie arvamust mõningate raamatuid puudutavate asjade kohta.

Vajuta siia peale, et küsimustele vastata.

Tänan juba ette!
on oktoober 21, 2014 by  |  

7 punkti, osa 4

  • Mulle tundub, et selle aasta sügis on kuidagi eriti kollane. Tööle tulles (või töölt ära minnes, kui soovite), kui muudkui möödun neist ülikollaste lehtedega puudest, tundub lausa, et nii  täiesti kollast värvi ei saa ju looduses olemas olla. Aga saab. Terve Salme park on paksult kollaseid lehti täis. Ma ainult soovin, et poleks juba eile näinud tädi lehepuhuriga ega kuulnud täna läbi akna reha häält (kraap-kraap-kraap). Kindlasti neil on ka oma põhjused (ja kindlasti väga head põhjused), miks seda kulda suurde musta prügikotti kokku ajada, aga no vaadake ometi, lehed on ju palju ilusamad kui ärakraabitud peaaegu olematu muru. Mul on tunne, et on ehk olemas seos suviste maniakaalsete muruniitjate ja sügiseste lehekraapijate vahel. 
  • See mees ja väike poiss, keda ühel päeval kõnnitee pealt lehti ära riisumas nägin, ei saa pahandada, sest nad nägid seda tehes piisavalt nunnud välja- suur mees suure rehaga, väike mees väikse rehaga.
  • Mõni raamat on 10 aastat hiljem lugedes halvemaks läinud, aga mõni on läinud veelgi paremaks. Lugesin selle sajandi alguses raamatut "High Fidelity" ja nüüd taas lugedes meeldib kohe veel rohkem. Võib-olla saan nüüd paremini aru, aga ma sain siis ka enda meelest päris hästi aru. Sama autor avaldas ühes oma teises raamatus arvamust, et võib ju olla popp ja uhke (ja raske!) kirjutada draakonitest ja võlumaailmadest, aga kirjutada tavalisest inimesest raamat, kus näiliselt midagi suurt ei juhtugi (aga ikka on huvitav), on ju ka mingi oskus, ei? Minu meelest on.
  • "Kuninga kõne" filmi olin ka varem näinud, aga sai uuesti vaadatud. Kas pole see mitte tore film? On. Ajalugu, mis on käegakatsutavalt lähedal ja kõrgelseisev isik (vähemalt nii nad väidavad), kellel tuleb väga maise probleemiga tegeleda. Ja Colin Firth. Oscarite jagamise akadeemia arvas, et lausa auhinnavääriline selles rollis. Miks mitte. Aga kindlasti mõnes muus rollis ka samaväärne.Temaga ongi muide uus film praegu kinodes. 
  • "Kuninga kõnes" mängis teiste hulgas Jennifer Ehle, kellega koos Colin Firth 1995.aastal minisarjas "Pride and Prejudice" üles astus. Minu lemmikversioon, võib-olla ka lemmikum kui raamat.
  • "Kuninga kõnes" oli väga ilus muusika. Pole veel jõudnud soundtracki kuulata, aga muusika autor on Alexandre Desplat. Staarhelilooja võiks öelda. 6 korda on Oscarile kandideerinud ja ikka pole veel mehikest kaminasimsile saanud. Küll saab.
  • Septembris hakkas ETV näitama sarja "Broadchurch". Asjad saavad seal alguse sellest, et üks poiss tapetakse ära, seega peaks krimkaga tegemist olema, aga minu meelest see on peaaegu puhtalt draamasari. Krimisari ta lihtsalt ei saa olla, sest muidu ma ei vaataks seda juba mitmendat nädalat järjepanu. Kõigepealt hakkasin David Tennanti pärast vaatama- mitte et mul tema eelnevate ülesastumiste kohta palju infot oleks, aga mulle üldiselt meeldib tema piinatud olek ja väljanägemine. Muud asjad on seal ka head, näiteks see, kuidas kogu lugu mitme mätta otsast näidatakse- politsei, see inimene politseist, kes ohvrit tundis, ohvri perekond, ohvri sõber, ajakirjandus, kirik. Ja loomulikult on kõigil oma luukered, mis uurimise käigus kapist välja klõbisevad. Pildikeel on kohati väga lahe (räägib suur pildikeele asjatundja) ja muidugi tunnuslaul- see tekitab mingeid imelikke judinaid, millest ma aru ei saa, kas nad head või halvad on, aga vist ikka on head.